اخبار:
اخبار:
برگزاری دوره آموزشی مهارت حل مسئله و تصمیم گیری در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب
دوره آموزشی مهارت حل مسئله و تصمیم گیری در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب بر اساس برنامه ریز...
آمادگی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق برای تامین سوخت زمستانی
مهندس محمدی خبر داد: آمادگی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق برای تامین سوخت زمستانی مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در جلسه مشترک با مدیران شرکت پالایش گاز...
موفقیت شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی
شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب این شرکت به منظور بهبود مستم...
میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران: میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایرا...
paiam monaghese modiriat
sem

منطقه عملياتي نفت شهر به مامن امن پرندگان مهاجر تبديل شده است.

alt

به گزارش روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با اقدامات صورت گرفته در مناطق عملياتي اين شركت و خصوصا در منطقه عملياتي نفت شهر، در خصوص ايجاد فضاي سبز و حفاظت از محيط زيست  و كنترل ريزگردها و همچنين كاشت صدها نوع از انواع نهال ها در اين منطقه خشك وايجاد جنگل مصنوعي در مساحت زياد موجب شد كه اين منطقه به مامن امني براي پرندگان مهاجر تبديل شود. 

با توجه به اينكه منطقه عملياتي نفت شهر داراي آب و هواي بسيار خشك بوده و در نواحي گرم و خشك كشور واقع شده مهاجرت اين پرندگان به اين مناطق و حضور چند ساعته آنها در فضاي سبز اين منطقه پديده اي بسيار نادر و جالب توجه است.

در همين ارتباط مهندس خندان رئيس واحد بهداشت، ايمني و محيط زيست شركت بهره برداري نفت و گاز غرب هم با بيان اينكه اين پديده نادر نشان عملي اقدامات شركت در زمينه ايجاد فضاي سبز و جنگل هاي مصنوعي در مناطق عملياتي شركت نفت و گاز غرب است، گفت: مهمترين شرايط لازم براي مهاجرت پرندگان شرايط اقليمي و آب و هوايي و همچنين امنيت زيست‌گاه است که اين شرايط با اقدامات صورت گرفته در مناطق عملياتي مهيا شده است.

وي افزود كه پرندگان مهاجر وارد شده به منطقه از نوع زمستان گذر هستند و از کشورهاي آسياي ميانه، روسيه و سيبري به تالاب‌هاي خوزستان مهاجرت مي‌کنند و پس از گذراندن پاييز و زمستان در خوزستان، اوايل فصل بهار دوباره به زيستگاه خود بازمي‌گردند و در بين راه هم هر جا كه شرايط مهيا باشد چند ساعتي به استراحت مي پردازند كه امسال هم منطقه نفت شهر به محلي براي اتراق چند ساعته آنها و استراحت و تجديد قوا تبديل شده است.

مهندس خندان خاطرنشان کرد:  نوع دوم پرندگان مهاجر به اين منطقه پرندگان بومي منطقه هستند كه با توجه به ايجاد شرايط اقليمي و آب و هوايي مناسب و همچنين امنيت زيست‌گاه و وفور منابع غذايي مفيد و سردي مناطق مجاور به اين منطقه پناه آوردند.

وي در پايان با تاكيدبر ادامه نهضت جنگل كاري در مناطق عملياتي و ايجاد فضاي سبز گفت: با تلاش هاي صورت گرفته در واحد ايمني بهداشت و محيط زيست شركت و همكاري همه واحد ها در ستاد و مناطق عملياتي و برنامه هاي پيش بيني شده مديريت انشالله حجم فضاي سبز شركت در سال جديد هم به صورت تصاعدي بالا خواهد رفت.