اخبار:
اخبار:
برگزاری دوره آموزشی مهارت حل مسئله و تصمیم گیری در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب
دوره آموزشی مهارت حل مسئله و تصمیم گیری در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب بر اساس برنامه ریز...
آمادگی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق برای تامین سوخت زمستانی
مهندس محمدی خبر داد: آمادگی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق برای تامین سوخت زمستانی مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در جلسه مشترک با مدیران شرکت پالایش گاز...
موفقیت شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب در اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی
شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب موفق به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت انرژی شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب این شرکت به منظور بهبود مستم...
میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران: میدان‌های مشترک نفت مرکزی همگی تعیین تکلیف شده‌اند/ افزایش تولید ۷۰ درصدی میدان نفت‌شهر مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایرا...
paiam monaghese modiriat
sem

کامل ترین تعمیرات اساسی منطقه عملياتي تنگ بيجار با موفقيت پايان يافت. 

alt

به گزارش روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب كاركنان منطقه عملیاتی تنگ­بیجار، به مدت 45 روز کاری و همزمان با تعمیرات اساسی پالایشگاه گاز ایلام، شاهد یکی از کامل ترین و گسترده ترین فعالیت های تعمیرات اساسی خود بود.

در اين عمليات علی رغم وجود مشکلات و محدودیت های بسیار از قبیل کمبود متریال و قطعات، مسائل ناشی از تحریم ها، گرمای شدید هوا در کنار وجود ریز گردها و ... با برنامه ریزی دقیق و بسیج تمامی امکانات عملیاتی، مهندسی، ستادی و ... یکی از کامل ترین تعمیرات اساسی از آغاز فعالیت این منطقه تا کنون  انجام شد.

مهندس رئيسي مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب با اعلام اين خبر گفت: كليه مراحل انجام اين عملیات، تنها با استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه و با همت مضاعف و کار شبانه روزی نیروهای متخصص و کارکنان پرتلاش منطقه و بدون استفاده از هر نوع برون سپاری انجام گرفته است.

فعالیت­های تعمیرات در پنج گروه اصلی تعمیرات خطوط لوله، مکانیک، برق، ابزاردقیق و کارگاه مرکزی پس از برنامه ریزی و انجام هماهنگی بین واحدها انجام شده است.

وي افزود: علاوه بر پنج گروه اصلی تعمیرات سایر واحدهایی که در این فعالیت­ها مشارکت داشتند عبارتند از ادارات  بهره­برداری،بازرسی فنی،HSE، خدمات فنی، ترابری و ... .

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز غرب  با تقدير از تلاش همه واحد هاي عملياتي تنگ بيجار در به ثمر رسيدن اين مهم، گفت: واحدهای اشاره شده برای انجام فعالیتهای اورهال در مجموع بیش از 36000 نفر- ساعت نیروی انسانی تخصیص دادند.

وي در ادامه به تشريح مراحل انجام پروژه پرداخت و گفت: در مرحله اول مطالعات تئوري و عملياتي انجام اين پروژه آغاز شد و با توجه به حساسيت اين منطقه عملياتي تعمير آن در دستور كار مهندسان شركت قرار گرفت.

وي افزود: با پايان يافتن مراحل پژوهش هاي تئوري و عملياتي، مرحله پياده سازي انجام اين پروژه آغاز شد و پروژه به صورت عملي وارد فاز عملياتي شد و با استفاده از امكانات همين منطقه و بدون كمك از هيچ موسسه يا شركت داخلي و خارجي و صرفا با تلاش و توان مهندسان واحد تعميرات اين منطقه عمليات با موفقيت كامل به اتمام رسيد.

مدير عمليات شركت نفت و گاز غرب با بيان اينكه براي انجام اين پروژه هزينه مالي و كاري چنداني شركت متحمل نشده است به

زمان اندك انجام اين پروژه و ساير پروژه هاي شركت و سرعت آن در همه  مناطق عملياتي و همچنين شرايط بسيار سخت و طاقت فرساي اقليمي و جنگي اين مناطق اشاره كرد. 

وي در ادامه به تشريح موردي تعميرات صورت گرفته در اين منطقه پرداخت:

_ گریسکاری و روانکاری کلیه ولو های موجود در TCF، در سایز های "2 تا "24

_ گریسکاری و روانکاری کلیه ولو های موجود درLBV ها، در سایز های "2 تا "18

_ گریسکاری و روانکاری کلیه ولو های موجود در ISF

_ باز و بست اسپول و فلنج، در سایز های "2 تا "24

_  تعمیر و رفع عیب از انواع ولوهای موجود در منطقه

_ 251 مورد برشکاری، جوشکاری، تنش زدایی و تست RTلاین "8، 10 سر

_ 219 مورد برشکاری، جوشکاری، تنش زدایی و تست RTلاین "10 ، 7 سر

_ 188 مورد برشکاری، جوشکاری، تنش زدایی و تست RTلاین "12، 5 سر

_ 621 مورد برشکاری، جوشکاری، تنش زدایی و تست RTلاین "18، 11 سر

_ بيش از 68 كيلومتر توپک رانی چاه هاي 3 و 8 و 9 و 11 به  TCF

_ 42 كيلومتر توپک رانی خط  "6 از ISF به TCF

_ 41 كيلومتر توپک رانی خط  "18 از ISF و TCF به LBV4

_ 1800 متر خاکبرداری و تمیزکاری اطراف لاین جریانی "18 و "6

_ گریس کاری و روانکاری ولوهای اصلی ولهد  (سرچاهی) در هر یک از چاه های 3 و 5 و 8 و 9 و 11

_ گریس کاری و روانکاری ولوهای جداری ولهد (سرچاهی) در هر یک از چاه های 3 و 5 و 8 و 9 و 11

_ تعویض کپسول هاي خط "18 و "6 مربوط به LBVها

_ کالیبراسیون و نصب  PG

_ کالیبراسیون و رفع اشکال PT

_ کالیبراسیون و رفع اشکال FT

_ 326 مورد صدور پرمیت گرم و سرد