اخبار:
اخبار:

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 zanan

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

در خدمت جناب آقاي حجت اله بني عامريان رئيس روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز غرب هستيم. و به عنوان اولين سوال لطفا خودتونو براي مخاطبين ما معرفي كنيد؟

baniamerian1

_ حجت اله بني عامريان، متولد 1342 شهر كرمانشاه هستم و در خانواده اي كاملا مذهبي و سنتي به دنيا آمدم. به لحاظ تحصيلي هم در مقطع ديپلم بودم كه فعاليت هاي انقلابي در كل كشور و بالطبع در كرمانشاه به اوج خود رسيد و ما نيز به عنوان عضوي كوچك در اولين كميته هاي مردمي تشكيل شده در بهمن ماه و قبل از پيروزي انقلاب حضور فعالي داشتيم.

با پيروزي انقلاب و يورش ضد انقلاب به كردستان و قبل از شروع جنگ تحميلي به كردستان رفتم و با آغاز جنگ رسما وارد سپاه شدم. تا سال 64 در خدمت سپاه بودم و از سال 64 تا 66 به عنوان مسئول روابط عمومي، بسيج و حراست سازمان تعاون و مصرف شهر و روستاي غرب كشور مشغول فعاليت بودم و در نهايت از سال 66 هم وارد صنعت نفت شدم.

در صنعت نفت هم در سمت هاي مختلفي نظير معاون حراست منطقه نفتي غرب كشور، اطلاعات و اخبار حراست پالايش و پخش كل كشور، معاون حراست شكت نفت و گاز غرب، امور پرسنلي شركت نفت و گاز غرب، مسئول دارالقران و هم اكنون هم به عنوان رئيس روابط عمومي در خدمت شما هستم.

البته در كنار اين سمت ها فعاليت هاي جانبي ديگري نيز داشته ام: از جمله عضويت افتخاري در كميته امداد حضرت امام، عضو شوراي فرهنگي پايگاه بسيج شركت، دبير شوراي اقامه نماز و عضو شوراي فرهنگي ورزشي شركت نفت و گاز غرب و ... .

نحوه ورودتون به صنعت نفت و شركت بهره برداري نفت و گاز غرب را تشريح بفرماييد؟

_ بنده از طريق آزمون وارد شركت نفت شدم. در سال 66 آزموني توسط پالايشگاه كرمانشاه برگزار شد كه بنده به عنوان نفر اول اين آزمون معرفي شدم و بعد از انجام ساير مراحل استخدامي به صورت رسمي جذب شركت نفت شدم. در مورد اينكه چرا وارد صنعت نفت شدم بايد اين مطلب را نيز اضافه كنم كه توسط يكي از همسايه ها از همان دوران بچگي و نوجواني آشنا شدم و با توجه به اطلاعاتي كه ايشان در اختيارم مي گذاشت علاقه ايجاد شد و در نهايت منجر به گرايش بنده به اين سمت و سو شد.

شما سابقه جبهه و جنگ را نيز داريد. چي شد كه عازم نبرد حق عليه باطل شديد؟

_ در اوايل انقلاب نياز مملكت و نظام اين بود كه با توجه به تجاوز دشمن بعثي به كشور و تصرف قسمت هايي از خاك آن، جوانان وارد اين عرصه شده و حيثيت و ناموس مملكت دفاع كنند و بالطبع ما نيز همانند سيل عظيم جوانان آن دوران وارد جبهه ها شديم. البته من لياقت رزمنده بودن و نداشتم. رزمنده كساني بودند كه همانجا شهيد شدند. كساني بودند كه با تمام وجودشان فداي نظام، انقلاب و رهبر عزيزمان كردند.

بعد از گذشت چندين سال از دوران جنگ و نياز به حفظ فرهنگ جهادي در جامعه؛ چه اقداماتي در اين زمينه مي توان انجام داد؟

_ اولين مسئله اينست كه خودمان با تمام وجود اين فرهنگ جهادي را در زندگي شخصي خود پياده كنيم. بهر حال زماني كه هر كدام از ما با درك فرهنگ جهادي و نهادينه كردن آن براي خود و اعضاي خانواده و زندگي خصوصي بصورت كامل تر در سطح جامعه نهادينه خواهد شد و جامعه به اون آرمان حضرت امام نزديك تر خواهد شد.

از زمان ورود شما به حوزه عمليات و تصدي مديريت اين واحد چه اقداماتي صورت گرفته است ؟

_ از ابتداي ورود به روابط عمومي شركت با عنايات ويژه جناب مهندس رئيسي مدير عامل محترم و راهنمايي هاي ايشان توانستيم كارهاي بسيار مثبتي در زمينه هاي مختلف فرهنگي انجام بدهيم كه مي توان به موارد زير اشاره كرد:

برگزاري مراسمات مذهبي در خور شان ائمه معصومين در ستاد و مناطق عملياتي كه در اين شركت بي سابقه بودند.

برگزاري جشن هاي بزرگ ملي مذهبي در ستاد و مناطق عملياتي

راه اندازي سايت شركت و ارتباط تنگاتنگ با سايت ها و منابع خبري نفتي و غير نفتي در سطح كشور

برپايي نمايشگاه كتاب و تخصيص 45 درصد تخفيف براي اولين بار در سطح شركت

برگزاري طرح اكرام ايتام به صورت ساليانه

حضور هماهنگ در مراسمات همكاران

ارتباط منظم تر و مستمر با مناطق عملياتي

اعزام رواحانيون به همه مناطق عملياتي به صورتي كه هيچ كدام از مناطق بدون روحاني نيستند و ....

توضيحاتي نيز در رابطه با برنامه هايي آينده اين واحد فرماييد ؟

baniamerian2

_با توجه به اينكه روابط عمومي از جايگاه سنتي خود فاصله گرفته و به سمت روابط عمومي الكترونيك سوق پيدا مي كند ما نيز نبايد از اين قافله عقب نمانيم و همگام با پيشرفت هاي روز دنيا در اين زمينه نيز فعال باشيم. به همين منظور برنامه ريزي گسترده اي به منظور به روز رساني و گسترده تر كردن سايت شركت داريم.

همچنين به دليل جايگاه خاص روابط عمومي در سازمانها و شركت ها و همچنين با توجه به اينكه بسياري از مناطق شركت به صورت اقماري اداره مي شود و در فضاي جغرافيايي گسترده اي پراكنده اند، برنامه ريزي هاي خوبي در جهت ارتباط مستقيم مدير عامل با كاركنان و همچنين بالعكس و ساير مديران با مدير عامل در ستاد و مناطق عملياتي صورت گرفته است.

چالش هايي كه براي رسيدن به اين برنامه ها وجود دارد ؟

_ در مورد چالش هاي ما در روابط عمومي بايد به اين نكته اشاره كنم كه با توجه به بينش روشنفكرانه مديريت شركت در اين حوزه خوشبختانه چالش جدي در اين زمينه نداريم.

در مورد نيازهاي آموزشي واحد نيز توضيحاتي ارائه بفرماييد:

_ با مشورت با كاركنان روابط عمومي، مديريت شركت و همچنين واحد آ؛موزش نياز هاي آموزشي واحد به صورت مبسوط و مشروح به مديريت منابع انساني انتقال داده شد و اداره آموزش هم تا كنون چندين دوره مرتبط با روابط عمومي برگزار كرده است.

از خانوادتان نيز بفرمائيد . بچه ها به چه كارهايي مشغول هستند ( به لحاظ تحصيلي ،علمي ، ورزشي و ...)؟

_ در سال 62ازدواج كردم داراي 2 فرزند پسر و يك دختر مي باشم كه الحمدالله داراي تحصيلات عاليه دانشگاهي هستند و يكي از پسر انم و دخترم ازدواج كردند. پسر كوچكم هم در حال حاضر در مقطع دبيرستان در حال تحصيل مي باشد. البته اين را هم اضافه كنم كه دو تا نوه عزيز نيز دارم كه خيلي هم دوستشان دارم.

بهترين خاطره شما درصنعت نفت ؟

baniamerian3

_ شايد اولين و بهترين خاطرم در صنعت نفت مربوط به همان اوايل استخدام در شركت نفت باشد كه توانستم رتبه نخست آزمون استخدامي نفت را از آن خود كنم.

بدترين خاطره شما در صنعت نفت ؟

_ در مورد بدترين خاطره هم بايد بگم كه به زمان جنگ و حمله جنگنده هاي بعثي به پالايشگاه كرمانشاه بر مي گردد كه، باعث شد ميليون ها ليتر نفت آتش بگيرد و به معناي واقعي جهنمي در شهر كرمانشاه برپا شد و در همان حمله هم چندين نفر از همكاران زخمي شدند. البته بايد اين را هم اضافه كنم كه هيچ وقت ايثار و از خود گذشتگي كاركنان نفت را نبايد فراموش كرد ، كه از جان خود مايه گذاشتند تا آتش برپا شده را مهار كنند.

توصيه جواناني كه تازه وارد اين عرصه شده اند يا دوست دارند وارد آن بشوند ؟

_ اگر مي خواهند در اين عرصه موفق باشند ضوابط و مقررات شركت را كاملا رعايت كنند و در زمينه كاري كه بر عهده آنها گذاشته مي شود سعي كنند آنرا به نحو احسن انجام دهند.