اخبار:
اخبار:

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 zanan

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

در خدمت جناب آقاي ماشاالله حسيني كارمند امور ورزش شركت بهره برداري نفت و گاز غرب هستيم. و به عنوان اولين سوال لطفا خودتونو براي مخاطبين ما معرفي كنيد؟

با نام و ياد خدا. ماشاالله حسيني هستم متولد 1359 در شهر كرمانشاه.  البته اين را هم بايد اضافه كنم كه در حال حاضر نيز دانشجوي كارشناسي ارشد تربيت بدني(مديريت ورزشي) در دانشگاه علوم تحقيقات سنندج هستم.

01

نحوه ورودتون به صنعت نفت و شركت بهره برداري نفت و گاز غرب را تشريح بفرماييد؟

در سال 1383 بنا به دستور مقام معظم رهبري طبق مصوبه قهرمانان ملي به استخدام شركت ملي نفت ايران و در واحد امور ورزش در تهران مشغول به كار شدم.  در سال 1386 بنا به دلايلي به شركت نفت و گاز غرب منتقل شدم و در حال حاضر هم در امور ورزش اين شركت مشغول به فعاليت هستم.

به عنوان يكي از كاركنان امور ورزش شركت نفت و گاز غرب تحليل شما از وضعيت كلي ورزشي شركت چه به لحاظ امكانات و چه به لحاظ مشاركت همكاران و خانواده هاي آنان چيست؟

طي چند سال اخير خوشبختانه امور ورزش شركت داراي انسجام و هماهنگي خوبي هم در ستاد هاي كرمانشاه و ايلام و هم در مناطق عملياتي پيدا كرده است و اين ميسر نمي شد مگر با حسن توجه و اهميتي كه مديران شركت براي امر ورزش قائل مي شوند.  در ستاد كرمانشاه ،  ايلام و مجتمع شهيد تند گويان اقدامات بسياري براي همكاران و خانواده آنها انجام گرفته است و همكاران و خانواده هاي محترم آنها امكان بهره مندي از كلاس هاي مختلف ورزشي با بهترين امكانات و مربيان ورزشي را دارا هستند.  در مناطق عملياتي هم با تجهيز همه مناطق به باشگاه ورزشي و امكانات روز دنيا در زمينه هاي مختلف امكان بهره مندي از آنها را دارند.  همچنين به منظور حفظ روحيه شادابي همكاران علاوه بر برنامه هاي مصوب شركت ملي نفت در زمينه برگزاري رقابت هاي مختلف، شركت نفت و گاز خود نيز اقدام به برگزاري رقابت هاي مختلف در داخل مناطق عملياتي و همچنين بين مناطق عملياتي مي كند.  

همانطور كه اشاره كرديد بخش اعظم شركت نفت و گاز غرب در گستره عظيمي از غرب كشور واقع شده و باالطبع هماهنگي و همكاري در اين وضعيت بسيار دشوار مي باشد؛ لطفا وضعيت كلي امور ورزش شركت نفت و گاز غرب را براي ما تشريح بفرماييد؟

همانطور كه اشاره كردم بحث امور ورزشي در مناطق عملياتي ما نسبت به چند سال گذشته بسيار متفاوت تر شده و انسجام و هماهنگي ايجاد شده در سطح بسيار بالايي قرار دارد و اين مرهون تلاش هاي مديريت شركت و ساير واحد ها در ستاد و مناطق عملياتي است.  البته به منظور ارتقا هر چه بيشتر اين امور در مناطق عملياتي با توجه به نياز مناطق و اقماري بودن آنها و لزوم حفظ شادابي همكاران در اين مناطق به نظر مي رسد ايجاد سمت هايي جهت امور ورزش در مناطق عملياتي كه منجر به استفاده از متخصصان ورزشي در اين مناطق شود بسيار حائز اهميت باشد. 

02

با توجه به اينكه يكي از اهداف امور ورزش در سند چشم انداز 20 ساله كه در چارچوب برنامه هاي پنج ساله تعريف شده و در مرحله نخست اهميت نيز قرار دارد، اين است كه ورزش به منظور نشاط و ارتقا سلامت جسماني، روحي و رواني كاركنان و خانواده هاي آنها طراحي و در نظر گرفته شود. به همين منظور لازم است برنامه هاي بلند مدت طراحي و از سوي واحد امور ورزش و منابع انساني مورد بازبيني، كنترل و نظارت قرار مي‌گيرد.   

خب از وضعيت خودتان براي ما بفرماييد؛ فعاليت ورزشي خود را از چه زمان و چگونه آغاز كرديد؟

خب كشتي گرفتن و روحيه پهلواني و قهرماني در شهر كرمانشاه هميشه طرفداران خاص خود را داشته است و از ديرباز نيز فعالين اين عرصه مورد توجه عامه مردم شهر بودند.  با توجه به اينكه من نيز در خانواده اي كشتي گير به دنيا آمدم از همان دوران كودكي به اين سمت سوق پيدا كردم و ابتدا همراه پدر و براردرانم در مجموعه ها و سال هاي كشتي كرمانشاه به صورت آماتور به تمرين مي پرداختم ولي به صورت رسمي فاليت ورزشي خودم را از سال 1370 و در باشگاه ورزشي نور الحسين محله شهياد كرمانشاه آغاز نمودم.  

با كدام يك از مربيان مطرح استاني و كشوري كار كرديد و مهمترين عناويني كه در اين عرصه به آن دست پدا كرديد؟

 فعاليت ورزشي خودم رو در شهر كرمانشاه زير نظر مربياني نظير استاد غلامعلي اكبري، برادران محبي و محمدي و پرويز سليمان پور آغاز كردم و در ادامه نيز با راهيابي به تيم ملي كشتي جمهوري اسلامي ايران افتخار شاگردي مربياني نظير مرحوم شمس الدين سيد عباسي، حاج آقاي معزي پور، حسن محبي، منصور برزگر و منصور فرح بخشي را داشته ام. 

در رابطه با عناوين كسب شده هم بايد به موارد زير اشاره كنم :

 1. مدال برنز نوجوانان جهان در بوداپست مجارستان در سال 1375
 2. مدال طلاي نوجوانان جهان در تهران سال 1376
 3. مدال طلاي جوانان اميد آسيا در آلماتي قزاقستان 1378
 4. مدال نقره جوانان اميد جهان در لاس وگاس آمريكا 1378
 5. مدال نقره تورنمنت بين المللي جايزه بزرگ تاشكند ازبكستان 1378
 6. مدال برنز جوانان اميد جهان در سيدني استراليا 1379
 7. مدال طلاي جام بين المللي جمهوريت تركيه 1377
 8. مدال نقره تيمي جام جهاني بزرگسالان در واشنگتن آمريكا 1380
 9. چهار مدال طلاي جام بين المللي شهيد عباسعلي ناطق نوري
 10. مدال برنز و نقره جام بين المللي جهان پهلوان تختي(بزرگسالان)
 11. نفر پنجم جهان در نانت فرانسه 1381 و چندين مدال بين المللي و كشوري ديگر

شما در اوج فعاليت ورزشي كشتي گرفتن را كنار گذاشته و وارد عرصه مربيگري شديد؛چرا؟  

راستش دلايل زيادي داشت كه مهمترين آنها آسيب ديدگي بود كه برام پيش آمد.  البته مشكلات مالي نيز در اين امر دخيل بود.  فعاليت در عرصه مربيگري به خاطر عشق و علاقه است.  ما سالها زحمت كشيديم و تجربياتي را بدست آوريم كه بايد در اختيار نوجوانان و جوانان بگذاريم.  البته بنده قبل از اينكه به استخدام شركت نفت دربيام در امر مربيگري مشغول بودم و در حال حاضر هم سرمربيگري تيم كشتي استان را نيز بر عهده دارم و يكي از كشتي گيران ما در وزن 74 كيلو گرم نيز به عضويت تيم ملي ايران در آمده است. 

نحوه ورود شما به مربيگري تيم ملي كشتي ايران به چه صورت بود؟

همانطور كه گفتم يكي از كشتي گيران ما در شهر كرمانشاه در وزن 74 كيلو گرم نيز به عضويت تيم ملي ايران در آمد و بنده نيز به عنوان مربي سازنده به سمت يكي از مربيان تيم ملي بزرگسالان انتخاب شدم. 

آيا برنامه اي هم براي انتقال تجربيات خود به فرزندان همكاران و هدايت آنها به صورت حرفه اي در اين رشته داريد؟

ببينيد من در استخدام شركت نفت هستم و بالطبع وظيفه و كار اصلي من خدمت به كاركنان و خانواده محترم اين شركت مي باشد.  خيلي دوست دارم زمينه اي فراهم گردد تا بتوانم در زمينه ورزش كشتي به فرزندان كاركنان آموزش دهم، ولي متاسفانه سالني براي اين منظور در اختيار نداريم.  با اينكه بنده در زمينه آمادگي جسماني و كشتي داراي مدارك مربيگري سطح بالا مي باشم فعلا در شركت به كار اداري مشغولم.  در حالي كه در زمينه مربيگري و تربيت كشتي گران حرفه اي تخصص بيشتري دارم ولي متاسفانه تا بحال زمينه اي فراهم نشده تا بتوانم به فرزندان كاركنان آموزش كشتي دهم. 

03

به منظور نهادينه كردن امر ورزش و تداوم آن در مناطق غرب كشور و بالاخص كرمانشاه به عنوان يكي از قطب هاي هميشگي كشتي ايران چه خواسته اي از مديران شركت نفت و گاز غرب داريد؟

 مديران شركت بهره برداري نفت و گاز غرب و مخصوصا مهندس رئيسي مدير عامل محترم شركت ديدگاه مثبتي به امر ورزش دارند و سابقه ورزشي و اقدامات ايشان نيز در مسجد سليمان بر كسي پوشيده نيست و به همين دليل نيز از ايشان تقاضا داريم با همكاريو همراهي مديران بالادستي و وزير نفت به عنوان حامي(اسپانسر) تيم كشتي در استان با نام اين شركت باشگاهي تاسيس شود، تا بتوانيم در رشته ههاي مختلف در ليگ هاي مختلف كشورب فعاليت نماييم.    

از خانوادتان نيز بفرمائيد . بچه ها به چه كارهايي مشغول هستند ( موفقيت هاي آنها به لحاظ تحصيلي ،علمي ، ورزشي و ...)؟

متاهل و داراي دو فرزند به نام هاي عليرضا 9 ساله و النا 5 هستم.  بچه ها هم در حال حاضر در كلاس هاي آموزشي كشتي، ژيمناستيك و شنا فعاليت دارند.   

بهترين و بدترين خاطره شما درصنعت نفت ؟

زندگي هميشه پستي وبلندي هاي خاص خودش رو دارد و بعضي اتفاقات ممكنه در حال خيلي بد به نظر برسه مثلا آسيب ديدگي هاي مختلف در رقابت هاي كشت و ... در حالي كه بعد از چند سال تبديل به خاطه مي شود...به همين خاطر خاطره بدي كه به نظرم برسه ندارم و در مورد خاطره خوب هم بايد عرض كنم كه آشنايي با دوستان جديدم در بخش هاي مختلف صنعت نفت هر كدام مي تواند خاطره خوبي در اين زمينه باشد.  

توصيه جواناني كه تازه وارد اين عرصه شده اند يا دوست دارند وارد آن بشوند ؟

اصل اساسي در كشتي قهرماني روي سكو رفتن نيست، بلكه حفظ خصلت و روحيه جوانمردي، پهلواني و مردانگي است. در صورت ورود به اين عرصه هميشه اين نكات را در نظر داشته باشند. 

با تشكر از وقتي كه در اختيار ما گذاشتين.....

بنده نيز از شما و همكاران محترمتان تشكر ميكنم.  همچنين تشكر مي كنم از مديران ارشد شركت نفت و گاز غرب مخصوصا مدير عامل محترم  جناب  مهندس رئيسي ...