اخبار:
اخبار:

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 zanan

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

در خدمت جناب آقاي مهندس فيروز شريفي رئيس واحد سيستم ها و بهره وري شركت بهره برداري نفت و گاز غرب هستيم. و به عنوان اولين سوال لطفا خودتونو براي مخاطبين ما معرفي كنيد و نحوه ورودتون به صنعت نفت و شركت بهره برداري نفت و گاز غرب را تشريح بفرماييد؟

alt

با سلام:  اينجانب فيروز شريفي در سال 1377 به استخدام شركت ملي نفت در آمدم . بنده فارغ التحصيل دانشكده مديريت و حسابداري صنعت نفت بوده و كارشناسي ارشد را در دانشگاه شهيد بهشتي تهران ادامه داده ام .

در مورد نحوه ورودم به شركت بايد عرض كنم كه در ابتدا بنده بورسيه وزارت نفت بودم و به همين دليل هم در اين عرصه فعاليت مي نمايم البته بايد اين را هم عرض كنم كه در زمان انتخاب رشته دانشگاهي علاقه به صنعت نفت و فعاليت در آن بزرگترين آرزوي بنده بود و به مرور زمان اين وابستگي بيشتر نيز شده است.   

البته بايد اين را نيز اضافه كنم كه از زماني كه به شركت نفت و گاز غرب منتقل شدم از سالهاي اول ايجاد اين شركت شاهد تغييرات آن بوده ام و به نظرم همواره رو به توسعه داشته و در سالهاي اخير شاهد بلوغ سازماني و ارتقاء عملكرد آن بوده ايم .

به دليل علاقه شخصي به وزارت نفت و كار در اين حوزه اگر به عقب برگردم باز هم در اين حوزه فعاليت مي نمايم .

كليتي از واحد سيستم ها و بهره وري آن را براي ما تشريح بفرمائيد ؟

واحد مهندسي سيستم ها و بهره وري زير نظر مستقيم مدير عامل محترم فعاليت مي نمايد و بطور كلي مسئوليت استقرار و نظارت بر اجراي سيستم هاي جديد مديريتي و همچنين ايجاد و اصلاح ساختار سازماني شركت را بر عهده دارد .

از زمان ورود شما به حوزه مهندسي سيستم ها و بهره وري و تصدي رياست اين واحد چه اقداماتي صورت گرفته است ؟

با نظرات اين واحد سيستم هاي مديريتي و استاندارد هايي از قبيل ISO 9001، ISO 14001، OHSAS 18001، ISO/TS 29001، HSE-MS ، سيستم مديريت يكپارچه ( IMS‌) و ISO 10015‌ در سازمان مستقر و نسبت به اخذ گواهينامه هاي بين المللي در اين راستا اقدام گرديده است . همچنين ساختار سازماني شركت مورد ارزيابي و ارتقاء مدام قرار مي گيرد .

برنامه هايي كه در آينده در اين واحد به مرحله عمليات مي رسند ؟

امسال غني سازي سمت هاي سازماني و ارتقاء پايه سمت هاي سازماني در دست پيگيري بوده و همچنين استقرار سيستم ISO 10015 ( مديريت آموزش ) و ISO 27001 ( مديريت امنيت اطلاعات ) در برنامه مي باشند .

مهمترين چالشي كه براي رسيدن به اين برنامه ها وجود دارد ؟

تأمين نيروي انساني مجرب در اين بخش و فعاليت در واحدهاي عملياتي با توجه به پراكندگي سازمان و تعدد مناطق و نواحي عملياتي از جمله چالش هاي اين واحد مي باشند .

در رابطه با آموزش نيروي انساني و به روز بودن همكاران در اين واحد با توجه به ماهيت آن چه اقداماتي صورت گرفته است؟

با توجه به تهيه تقويم آموزشي و لحاظ نمودن آموزش هاي مرتبط با استاندارد ها اقدام شده و نيز براي كليه پرسنل درخواست برگزاري دوره هاي مرتبط با سيستم مديريت يكپارچه شده است .

از خانوادتان نيز بفرمائيد . بچه ها به چه كارهايي مشغول هستند ( به لحاظ تحصيلي ،علمي ، ورزشي و ...)؟

همسر اينجانب خانه دار بوده و دو فرزندم هر دو دانش آموز مقطع ابتدايي هستند كه در كنار درس به ورزش نيز توجه خاصي دارند .

alt

در مورد بهترين و بدترين خاطره اي كه در صنعت نفت براي شما اتفاق افتاده است؛ مورد خاصي مد نظرتون هست؟

بهترين خاطره مربوط به جشن هاي فارغ التحصيلي دانشگاه نفت و بدترين خاطره اينجانب نيز اطلاع از حادثه كارخانه گاز تنگ بيجار بود .

توصيه جواناني كه تازه وارد اين عرصه شده اند يا دوست دارند وارد آن بشوند ؟

در انتخاب رشته هاي تحصيلي به علاقه و استعداد خود توجه و پشتكار و صبر داشته باشند تا مراحل ترقي را طي نمايند