اخبار:
اخبار:

rahbar

president

vezarat-naft

markazi

naft-zagros

naft-shargh

vezarat

ostandari

shana

namayeshgah

mashaal

basij-ksh

 zanan

اطلاعیه

 farakhan monaghesegaran

به عنوان يكي از پيشكسوتان نفت و گاز غرب در ستاد كرمانشاه خودتونو به صورت مختصر براي مخاطبين ، معرفي بفرماييد:

alt

با سلام . سعيد صادقي هستم 56 سال سن دارم و از سال 1368 فعاليت خود را در صنعت نفت و در واحد مهندسي ساختمان شركت پخش و پالايش تهران آغاز نمودم. 12 سال در سمت هاي ناظر دو ناظر يك و مهندسي پروژه در شركت پخش فعاليت نمودم و كم كم به سمت برآوردها گرايش پيدا كردم

از سال 1379 به دليل مشكلات خانوادگي و كهولت سن و سرپرستي  والدينم مجبور شدم به كرمانشاه نقل مكان كنم و در شركت بهره برداري نفت و گاز غرب مشغول به كار شدم .

از كارتون تو شركت نفت و گاز غرب بگيد و چجوري شد كه اومدين تو حوزه نفت و گاز؟

اوايل در سازمان هاي مختلفي مثل شهرداري و راه و ترابري كار مي كردم و همزمان به دليل علاقه به كارهاي فني درخواست كاري را نيز به شركت نفت دادم كه بعد از يكسال براي مصاحبه ما  رو خواستن و در نهايت عضو خانواده نفت شديم .

البته دليل ديگري كه باعث شد بيشتر به نفت تمايل داشته باشم علاقه به ادامه تحصيل بود. قبلاً در صنعت نفت حمايت هاي بيشتري از ادامه تحصيل كاركنان مي شد كه متأسفانه بعد از مدتي اين قانون لغو شد و به عنوان مثال مرخصي هاي تحصيلي لغو شد.

بعد از چندين سال كاركردن در صنعت نفت تصوراتون نسبت به شركت چه تغييري كرده است؟

تصوراتم از شركت نفت هنوز مثل قبل است صنعت نفت به خودي خود قوانين بسيار خوب و سازنده اي دارد كه در صورت رعايت آنها نه تنها چرخ صنعت نفت به خوبي به گردش در مي آيد بلكه مشكلات شخصي كمتري براي پرسنل ايجاد مي شود.

نكته اي كه وجود دارد اينست كه به دليل اطلاعات و چيزهايي كه در طول اين سالها ياد گرفتم بسيار خوشحالم كه در صنعت نفت فعاليت كردم.

نوبتي هم كه باشه نوبت خانواده محترمتان است. لطفاً در مورد آنها هم بيشتر توضييح بفرماييد؟

به دليل مشكلات شغلي مجبور شدم دير ازدواج كنم و خانمم هم خانه دار هستند . 2 تا فرزند دارم يك دختر و يك پسر كه در مقطع تحصيلي اول و ششم مشغول به تحصيل هستند

دوست داري كه در آينده در صنعت نفت مشغول به كار شوند؟

راستش دوست دارم به صورت آزادانه انتخاب كنند در رشته اي كه دوست دارند ادامه تحصيل دهند و مشغول به كار شوند.

توصيه خاصي براي جواناني كه تازه در شركت نفت مشغول به كار مي شوند؟

دوست دارم اين توصيه را اولاً خطاب به مسئولين شركت نفت باشه تا جوانان و آن هم اينست كه اهميت بيشتري براي پيشكسوتان قائل شوند. سعي كنند هميشه به روزترين و جديد ترين اطلاعات حوزه خود را دارا باشند، به دليل اهميت نفت در صنعت اين كشور دسترسي به اطلاعات به روز بسيار مي تواند اهميت داشته باشد. قبلاً قانون نانوشته اي در صنعت نفت حاكم بود و به نظر مي رسه كه اين روند كم رنگ تر شده  و آن هم اينست كه 10 سال اول آموزش همراه با كار 10 سال  دوم كار و كسب تجربه و 10 سال سوم تجربيات و نقش در اداره سيستم بود.

شيرين ترين خاطره اي كه در صنعت نفت برا تون اتفاق افتاد چي بود؟

راستش خيلي  از روزهاي كاري، سفرم به مناطق عملياتي، علي رغم سختي بسيار زياد آن شيرين هم هست اما خاطره اي كه هميشه در ذهنم باقي مانده و خيلي برام شيرين بود مربوط به باز پسگيري زميني چند هكتاري است كه معارض داشت و با كار شبانه روزي و تلاش بسيار زياد توانستيم آن رو دوباره در اختيار شركت قرار دهيم.  همچنين تاسيس و استقرار شركت بهره برداري نفت و گاز غرب در كرمانشاه نيز يكي از بهترين خاطراتم در شركت نفت محسوب مي شود.

alt

و اما تلخ ترين خاطره شركت ؟

زماني به دليل برخي مشكلات و عدم حمايت مديران نتوانستم ادامه تحصيل بدم خيلي ناراحت شدم و تجربه ي بدي بوده است .

در حال حاضر هم مواقعي كه مي بينم به اون شكلي كه از تجربيات پيشكسوتان استفاده نمي شود يا كمتر استفاده مي شود خيلي ناراحت مي شم.

و حرف پاياني؟

اميدوارم شاهد پيشرفت روز افزون صنعت نفت در كشور باشيم كه بتوانيم به آنچه كه ملتمان لياقت آن را دارد برسيم.